PYTANIA I ODPOWIEDZI

PYTANIA I ODPOWIEDZI – psycholog on-line

psycholog on-line – Jak korzystać z takiej formy pomocy? Dowiesz się tego dzięki przydatnym pytaniom i odpowiedziom!

W jaki sposób umówić się na konsultację/sesję z psychologiem on-line?

Zapraszam do kontaktu mailowego lub telefonicznego, a także poprzez formularz na stronie. W treści maila możesz w kilku zdaniach napisać, jak wygląda Twoja sytuacja, o czym chcesz ze mną porozmawiać, jaki jest Twój problem. Odezwę się do Ciebie, by ustalić wraz z Tobą konkretny termin oraz doradzę, która z ofert będzie dla Ciebie najkorzystniejsza w Twojej sytuacji. Psycholog przez Internet oraz life coaching przez Internet są tak samo skuteczne jak sesje na żywo! Po ustaleniu terminu poproszę Cię o wpłatę na konto- najpóźniej do 48 godzin przed planowanym spotkaniem on-line.

W jaki sposób odbywa się płatność?

Płatność za daną konsultację lub cały pakiet musi odbyć się najpóźniej do 48 godzin przed planowanym spotkaniem on-line. Wpłata odbywa się na konto bankowe- polskie lub brytyjskie, w zależności od tego, jak Ci wygodniej. Jeśli jest Ci wygodniej korzystać z brytyjskiej waluty (funt), jak najbardziej jest możliwa opcja takiej zapłaty- odezwij się, ustalimy szczegóły – kliknij KONTAKT.

-Czy psycholog przez Internet może pomóc tak samo, jak psycholog w gabinecie?

Tak! Konsultacje psychologiczne on-line mają taką samą skuteczność, jak te prowadzone na żywo, twarzą w twarz. Dostępność psychologa przez Internet jest szczególnie istotna dla osób ceniących swój czas, gdyż nie spędzają go na dojazdach do gabinetu. Psycholog on-line to również dobry wybór np. dla mam z dziećmi, które chcą skorzystać z pomocy psychologa lub sesji coachingowej bez wychodzenia z domu. Gabinet psychologiczny on-line to także świetne rozwiązanie dla osób mieszkających za granicą- rozmowa z psychologiem w swoim ojczystym języku jest często preferowana, gdy dotyczy emocji i uczuć.

– Jak przygotować się do spotkania, jeśli ustaliliśmy już termin sesji lub spotkania z psychologiem on-line/telefonicznie?

– Tak naprawdę oprócz połączenia internetowego i medium, z którego będziesz korzystać (komputer, telefon nie potrzebujesz nic więcej! Zwykle korzystam z popularnych programów takich jak Skype, Whatsapp i Zoom. Warto zadbać o przestrzeń, w której będziesz rozmawiać, by jak najlepiej skorzystać z naszego spotkania. Psycholog on-line oraz coaching on-line nie różni się od spotkania na żywo, warto więc zadbać o swój spokój i przestrzeń. Znajdź spokojne miejsce, w którym nikt Ci nie będzie przeszkadzać, a Twoja uwaga będzie skupiona tylko na rozmowie ze mną. Rozmowa z psychologiem on-line jest tak samo skuteczna, jak rozmowa na żywo- jednakże w obu przypadkach zaangażowanie klienta jest równie istotne!

– Czy informacje, które powiem podczas sesji, zostaną przekazane komuś innemu?

– Jako psycholog kliniczny działam zgodnie z zasadami Etyki Zawodu Psychologa oraz zgodnie z kodeksem etycznym HCPC. Oznacza to, że wszelkie poufne informacje, którymi się ze mną dzielisz, pozostają między nami. Jedynie w bardzo szczególnych sytuacjach (np. zagrożenie zdrowia lub życia) zasada poufności może pozostać naruszona, o czym również najpierw Cię poinformuję. W każdym innym przypadku, każda z Twoich wypowiedzi zostaje tylko między nami- to podstawa budowania relacji, która jest dla mnie bardzo istotna.

– Czy mogę odwołać termin sesję/konsultacje?

– Oczywiście. Jeśli nie możesz skorzystać z wizyty w umówionym terminie poinformuj o tym najpóźniej dwa dni wcześniej, ustalimy wówczas inny termin. W przeciwnym razie zostanie potrącone 50 % opłaty za sesję.

Czy psycholog on-line jest opcją dla mnie?

Psycholog on-line jest opcją odpowiednią dla każdego. Dzięki technologii mamy możliwość przeniesienia gabinetu psychologicznego na łącza internetowe, co daje nieograniczone możliwości. Psycholog on-line jest także dobrą opcją dla Ciebie, jeśli masz trudności w kontaktach społecznych i chcesz porozmawiać z psychologiem ze swojego domu.

Zapoznaj się także z moją stroną na Facebooku oraz Instagramie. Jeśli masz więcej pytań, na które nie było tu odpowiedzi, napisz do mnie!