self-love

Odlajkuj innych, by pokochać siebie- sposoby na samoakceptację

„Trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie”. To angielskie powiedzenie idealnie oddaje to, dlaczego nie warto się porównywać do innych.

Jednak z tą trawą sprawa jest poważniejsza- musisz dbać o swój trawnik! Podlewaj go, przycinaj- inwestuj w siebie. Dbaj o to, co masz- czy patrząc w lustro, zauważasz coś pozytywnego? Coś, o czym sama wiesz albo o czym ktoś Ci powiedział? Jeśli potrzebujesz, zrób dwie listy: swoich plusów i minusów dotyczących fizyczności. Popatrz na obie listy i zastanów się, która z nich jest dłuższa.

Nie namawiam do tego, żeby nagle przestać dostrzegać cechy, których u siebie nie lubisz.

Jeśli czujesz, że byłoby Ci lżej, gubiąc parę kilogramów- zrób to!

Jednak nie po to, żeby komuś się bardziej spodobać, ani po to, żeby dorównać tym, z którymi się porównujesz. Zrób to dla siebie, by poczuć się silniejszą, lepszą wersją samej siebie. Motywacja wewnętrzna, a nie zewnętrzna (niedługo troszkę więcej o motywacji)!

odlajkuj niektóre konta

Chciałabym też zdradzić Ci metodę, którą zawsze polecam moim klientkom, a także którą sama stosuję, by czuć się i funkcjonować lepiej. Jak zapewne wiesz, media społecznościowe często kreują nierealny obraz rzeczywistości.

Przez długi okres czasu, zarówno na Instagramie, jak i Facebook’u, miałam polubione strony, które mimo swojej „pięknej” zawartości, dołowały mnie! Przedstawiały obraz kobiety idealnej, takiej, która po wstaniu z łóżka wygląda perfekcyjnie, w pełnym makijażu, podając przepięknie wyglądające śniadanie całej rodzinie. Z pewnością też zdarza Ci się obserwować takie profile. Niespodzianka: rzeczywistość tak nie wygląda!

Badania naukowe udowodniły, że stała ekspozycja, czyli obserwowanie przez dłuższy czas, wyidealizowanego obrazu życia i wyretuszowanych zdjęć nie motywuje nas do działania- wręcz przeciwnie!

Porównując się do sztucznie wykreowanego zdjęcia, czujemy się gorzej

Zdajemy sobie sprawę, że nie możemy się z tym idealnym tworem równać. Mimo świadomości, że ten obraz jest nieprawdziwy, wpływa on na nasze postrzeganie swojego życia w negatywny sposób.

Co zatem możesz zrobić? Odlajkować wszystkie profile, które powodują, że czujesz się gorzej. Bez sentymentu- klikaj „unfollow”! Jest to dbanie o swoją higienę psychiczną.

Możesz za to zwrócić uwagę na wszelkie strony, profile i osoby, które promują zdrowy, zróżnicowany obraz kobiecości, w którym jest miejsce dla każdego. W ten sposób będziesz czuła, że możesz osiągnąć wszystko- bo tak jest! W tej kwestii polecam film „I feel pretty” z rewelacyjną Amy Schumer, który to obrazuje, jak wyglądałoby nasze życie, gdyby kompleksy nie istniały!

Dodatkowa dawka motywacji zawsze wpłynie pozytywnie na Twoje patrzenie na siebie, da zastrzyk energii i wspomoże w realizacji planów.

Self-love, czyli miłość do siebie

selfie

Czy znasz pojęcie miłościowych zdjęć? Zapewne wielokrotnie zdarzyło Ci się robić sobie „selfie”, czasem po kilka, a nawet kilkanaście różnych wersji, by wybrać to jedno jedyne, które „w miarę” się nadaje do pokazania innym. Zdjęcia miłościowe różnią się od selfie. Są to zdjęcia, które robisz sobie w sposób, w jaki zakochana osoba by Ci je robiła.

Nie wybieraj „najlepszego” – wszystkie pokazują Ciebie w taki sposób, w jaki wyglądasz na co dzień- naturalnie, prawdziwie!

Poprzez obiektyw aparatu spójrz na siebie- czy osoba, którą widzisz, to silna i niezależna jednostka, którą jesteś? Czy potrafisz spojrzeć na siebie jak na najbliższą Ci osobę- piękną w swoich niedoskonałościach?

Zdjęcia, które zrobisz w ten sposób, ukażą Ciebie zarówno z Twoimi „ulubionymi” cechami wyglądu, jak i tymi, których się wstydzisz.

Pamiętaj, że nie musisz się z nikim dzielić tymi zdjęciami – są one tylko dla Ciebie

Oglądając te zdjęcia, postaraj się spojrzeć na siebie jak na kogoś, kogo dopiero poznałaś- co myślisz? Czy możesz ją pokochać taką, jaka jest? Pełna kobiecego piękna, a przede wszystkim- jedyna w swoim rodzaju! Zachwyć się sobą, poczuj, jak Twój czar działa na Ciebie. Z początku możesz czuć onieśmielona- to normalne! Spróbuj na każdym zdjęciu odkryć coś wyjątkowego w sobie, co czyni Cię inną od reszty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *